Sokkal kevesebb gyerek született tavaly Kínában

Miután a koronavírus-járvány gazdasági hatásai sokakat eltántoríthattak a gyermekvállalástól, tavaly jelentősen visszaesett a regisztrált újszülöttek száma Kínában – derül ki a kínai közbiztonsági minisztérium közleményéből.

2020-ban összesen 10,035 millió újszülöttet regisztráltak Kína közbiztonsági hivatalaiban. A tavaly született gyermekek 52,7 százaléka volt fiú, és 47,3 százalékuk lány.

A kínai statisztikai hivatal tavaly január 17-én közölt adata szerint 2019-ben 14,65 millió volt a születések száma Kínában. A statisztikai hivatal februárban teszi majd közzé a 2020-as adatot, amely mutathat némi eltérést a közbiztonsági minisztérium által hétfőn közölt adathoz képest, hiszen utóbbi a 2020. december 31-éig valamely hivatalban regisztrált újszülöttek számát tükrözi. A két adat közötti különbég azonban így is jelentős visszaesést sejtet a születések számát illetően.

Bár a kínai kormányzat már eltörölte a több mint három évtizeden át alkalmazott egykepolitikát, lehetővé téve minden házasságban élő párnak, hogy két gyermeket vállaljon, a születések száma évről évre mérséklődik Kínában. Az ország emiatt az elöregedés problémájával küzd: jelenleg a lakosság mintegy ötöde 60 év feletti, 2050-re pedig a népesség egyharmadát teheti majd ki ez a korosztály. A gyermekvállalási kedvre leginkább a magas költségek nyomják rá bélyegüket, a helyzeten pedig az országban tavaly év elején elharapódzó koronavírus-járvány csak tovább ronthatott, ugyanis sokan kerültek létbizonytalanságba a járvány okozta gazdasági problémák miatt.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI / Reuters

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »