Amerika-szerte kezd túlterheltté válni az egészségügyi rendszer

Egyre több a beteg az amerikai kórházakban, több tagállamban nem elég az ágy és az orvos – jelentette szerda este az amerikai közszolgálati rádió (NPR). A riportösszeállítás szerint a járvány elsősorban a középnyugati államokban lángolt fel ismét, de Idahótól Ohióig mindenütt emelkedett a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizáltak száma.

Tíz olyan tagállamban van, amelyben szerdán megugrott a koronavírus okozta Covid-19 miatt kórházi kezelésre szoruló betegek száma: Arkansas, Dél-Dakota, Iowa, Kentucky, Montana, Nebraska, Nyugat-Virginia, Ohio, Oklahoma és Wisconsin.

A wisconsini Milwaukee-ban szerdán egy közparkban megnyílt az első tábori kórház, ahol már fogadták is az első betegeket. „Hálásak vagyunk a kórházainknak, de elszomorít bennünket, hogy hol tart ma Wisconsin” – nyilatkozta Tony Evers kormányzó. A politikus egyúttal arra kérte honfitársait, hogy maradjanak otthon. Közleménye szerint a tábori kórházban oxigénnel és Remdesivirrel kezelik majd a betegeket.

Kentuckyban Andrew Beshear kormányzó „gyászosnak” nevezte a helyzetet, és elrendelte a kórházi kapacitások jelentős kibővítését. „Ha szükséges, akkor szállodákat és közparkokat is igénybe kell vennünk” – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján, utalva ő is a tábori kórházak felállításának lehetőségére. Beshear közölte: kedden 1312 új Covid-19-es beteget regisztráltak, 776 beteget kórházban ápolnak, 96-an vannak lélegeztetőgépen.

Ohióban szerdán 1154 fertőzöttet ápoltak kórházban, 158 beteget pedig lélegeztetőgépre kellett kapcsolni.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Észak-Dakotában Doug Burgum kormányzó bejelentette, hogy a Nemzeti Gárda 50 tagját – akik eddig kontaktkutatással foglalkoztak – átirányítják, és ezentúl nekik kell értesíteniük az embereket a pozitív vírustesztről. Észak-Dakotában – a baltimore-i Johns Hopkins kórház és egyetem adatai szerint – 1224 új fertőzöttet regisztráltak szerdán.

Idahóban szerdán minden korábbinál több, 1030 vírusfertőzöttet diagnosztizáltak; ebben a tagállamban jelenleg több mint 45 ezer a koronavírusos betegek száma. Brad Little idahói kormányzó ennek ellenére sem tette kötelezővé a szájmaszk viselését, és nem szigorított az eddig érvényben lévő elővigyázatossági intézkedéseken sem.

Oklahomában szerdán 821 új fertőzést állapítottak meg, a kormányzó, Kevin Stitt elrendelte, hogy kórházba került betegeket „osszák el” az állam több egészségügyi intézménye között. A járvány terjedése miatt Bostonban Marty Walsh polgármester elrendelte, hogy valamennyi állami iskola távoktatásban folytassa a tanévet.

Robert Redfield, a járvány-, és betegségmegelőzési központok (CDC) igazgatója szerdai sajtókonferenciáján kijelentette: optimista azt illetően, hogy még az év vége előtt rendelkezésre áll a Covid-19 elleni oltóanyag. A konferencián jelenlévő Alex Azar egészségügyi miniszter hozzátette: elképzelhetőnek tartja, hogy az év végéig kétféle vakcina is kész lesz. „Január végéig elegendő vakcinánk lesz ahhoz, hogy az idős embereket, az egészségügyi dolgozókat és a mentőket beolthassuk” – fogalmazott. A miniszter márciusra prognosztizálta, hogy elégséges vakcina áll majd rendelkezésre valamennyi amerikai beoltásához.

Forrás: MTI

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »