Nincs egyezség az új amerikai gazdaságélénkítő csomagról

Washingtonban változatlanul nincs egyetértés az új gazdaságélénkítő csomag részleteiről – erősítette meg Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter és Nancy Pelosi házelnök újságíróknak csütörtök este.

A házelnök és a pénzügyminiszter délután ismét több mint 40 perces megbeszélést folytatott, ám Donald Trump elnök reggeli optimista várakozásai nem teljesültek. Trump a Fox televíziónak „termékeny” egyeztetésekről beszélt, illetve úgy vélekedett, hogy a légitársaságok megmentésének és a koronavírus-járvány miatt munka nélkül maradtaknak nyújtandó segítség ügyében előrelépés lehet.

Pelosi csütörtök este hangsúlyozta, hogy szó sem lehet a nagy légitársaságok külön megmentéséről, ezt a demokraták álláspontja szerint mindenképpen be kell illeszteni egy szélesebb körű csomagtervbe. Hozzátette: a demokraták „garanciákat” akarnak arra, hogy a Fehér Ház beleegyezik a szövetségi államok és helyi kormányzatok megsegítésébe is. A demokrata tárgyalók szerint ez a segítség elkerülhetetlen a járvány elleni intézkedésekhez, és a szegények – főleg a szegény gyermekek – megsegítéséhez.

A republikánus álláspontot Alyssa Farah, a Fehér Ház kommunikációs vezetője tolmácsolta. Kiállt a munkanélkülieknek, valamint a kis- és középvállalkozóknak nyújtandó segítség mellett, és kiemelte, hogy a légitársaságokat mindenképpen külön csomagban kell megmenteni.

Donald Trump kedden arra utasította munkatársait, hogy szakítsák meg a csomagtervről folytatott tárgyalásokat. Az elnök álláspontja szerint a demokraták által javasolt 2200 milliárd dolláros csomagtervvel lényegében a rossz gazdálkodásuk miatt bajban lévő, demokrata párti vezetésű tagállamokat akarják kimenteni. Trump döntésének azonban nagyon rossz volt a visszhangja, így a tárgyalások csütörtökön folytatódtak.

A nagy amerikai légitársaságok több tízezer dolgozó elbocsátására készülnek. A The Wall Street Journal című lap információi szerint a nagy televíziós csatornákat működtető WarnerMedia a munkatársai mintegy 20 százalékának elbocsátását tervezi. Közben a Kongresszusi Költségvetési Hivatal (CBO) legfrissebb adatai szerint rekordméretűre, 3100 milliárd dollárra hízott a szövetségi költségvetési hiány.

Forrás: MTI

Friss hírek

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »
Volvo XC60 Recharge

Erős negyedévet zárt a Volvo

A kínai Geely többségi tulajdonában lévő Volvo Cars rekordszámú, 182.687 járművet értékesített az idei első három hónapban, 12 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A tisztán elektromos autók aránya 21 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 18 százalékról.

Read More »