A koronavírus és a kínai cenzúra

A kínai állampolgárok egyre idegesebbek, egyre többen pánikolnak. Emiatt aztán online kommunikációjuk mennyisége is rohamosan növekszik, ami viszont megnehezítheti az e feletti ellenőrzés fenntartását.

Bár a monitorozás egy részét automatizált algoritmusok végzik, nagyobb részét a mai napig manuálisan, emberek ellenőrzik, lévén az algoritmusok messze nem tökéletesek, és nem képesek lekövetni az emberek által használt gyorsan változó utalásokat és kódszavakat.

De mi történik akkor, ha túl sok üzenetet és posztot kell cenzúrázni? És akkor, ha a járvány miatt az embereket eleve kevésbé érdekli, ha valós véleményük kikerül az internetre? A Bloomberg újságírójának alábbi véleménycikkéből kiderül, hogy ez akár nagyobb szólásszabadságot is eredményezhet Kínában.

Tovább olvasom →

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »