3,6 milliárd dollárból épül tovább Trump mexikói határfala

Az amerikai védelmi minisztérium 3,6 milliárd dollárt csoportosít át a déli határon tervezett fal építésére – jelentette be Jonathan Rath Hoffman, a védelmi tárca szóvivője kedden.

Az amerikai-mexikói határra tervezett fal 280 kilométeres szakaszának építésére fordítandó összeget a Pentagon közlése szerint a tárca 127 beruházására – helyi és külföldi katonai létesítmények építésére és modernizálására – szánt költségvetésből vonják el. A szóvivő közölte: az érintett beruházásokat nem vetik el, csak elhalasztják.

A Pentagon egyelőre nem hozta nyilvánosságra az elhalasztott beruházások listáját, ezt a hét végére ígéri, miután tájékoztatta róla a kongresszus törvényhozóit és a külföldi fejlesztések elmaradásában érintett országokban akkreditált amerikai nagyköveteket.

A sajtótájékoztatón a minisztérium tisztségviselői azt is közölték, hogy az összegből részben a már meglévő határfal felújítását, részben pedig – az arizonai határszakaszon – egy teljesen új fal megépítését finanszírozzák. Ezzel szükségtelenné válik a határon szolgálatot teljesítő katonák nagy létszáma is.

Az Egyesült Államok déli határain jelenleg háromezer katona és a Nemzeti Gárda kétezer tagja teljesít szolgálatot Donald Trump döntése nyomán. Az elnök a határőrség munkájának megsegítésére rendelte oda a katonaságot.

Demokrata párti politikusok korábban élesen bírálták a katonai költségvetés egy részének átcsoportosítását, mondván, hogy így a kormányzat megkerüli a kongresszust, amelynek alkotmányban biztosított joga a költségvetési összegek fölötti rendelkezés.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »