Észak-Korea két rövid hatótávolságú rakétát lőtt ki a Japán-tenger irányába az ország keleti partvidékéről – számolt be szombaton a dél-koreai Yonhap hírügynökség. Az elmúlt két hétben a mostani volt az ötödik rakétakísérlet.
A dél-koreai vezérkar tájékoztatása szerint az észak-koreai Hamhung városból két rövid hatótávolságú rakétát bocsátottak fel, amelyek 400 kilométernyi távolságot tettek meg, pályájuk legnagyobb magassága pedig 48 kilométer volt.
Észak-Korea legutóbb kedden kora reggel lőtt ki két rakétát az ország nyugati partjáról a Japán-tenger felé. Kim Dzsong Un észak-koreai vezető azt mondta, hogy a rakétakísérlet figyelmeztetés volt az Egyesült Államoknak és Dél-Koreának, hogy hagyjanak fel közös hadgyakorlataikkal a Koreai-félszigeten és térségében.
- Kapcsolódó cikkeink:
Phenjan és Washington arra törekszik, hogy újraindítsa Észak-Korea nukleáris programjáról és az ázsiai országot sújtó gazdasági szankciókról szóló, az év elején megrekedt tárgyalásokat, a hangoztatott szándékon túl azonban semmi nem látszik a folyamatból.

A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt első titkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke (j) egy új típusú taktikai rakéta bemutatásán vesz részt egy meg nem nevezett észak-koreai helyszínen 2019. augusztus 6-án.
MTI/EPA/KCNA
Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un csúcstalálkozója idén februárban eredménytelenül ért véget a vietnami fővárosban, Hanoiban. Ezen az amerikai fél követelte Phenjantól, hogy teljes mértékben számolja fel nukleáris arzenálját és ballisztikus rakétaprogramját.
Ezután június végén találkozott a két vezető a két Koreát elválasztó demilitarizált övezetben. Trump első amerikai elnökként észak-koreai területre is belépett, de a fotózkodáson túl – ahol mindkét fél mérgesen és határozottan pózol – itt sem történt más előrelépés.
Mark Esper amerikai védelmi miniszter pénteken Szöulban úgy fogalmazott, hogy az „Egyesült Államok kész a diplomáciai közeledésre Észak-Koreához, hogy elősegítse ez utóbbi teljes és visszafordíthatatlan nukleáris leszerelését, de ennek megtörténtéig nem oldja fel az ellene bevezetett szankciókat”.
Az észak-koreai vezetés pedig éppen fordítva gondolkodik, a szankciók teljes feloldásához köti a leszerelési program megkezdését. Amíg pedig ez a patthelyzet nem oldódik fel, maradnak a rakétatesztek…
Forrás: MTI/Yonhap/AFP/dpa/TASZSZ/Kitekintő