Trump és Macron megvitatták a libanoni helyzetet

Donald Trump amerikai elnök szombaton francia kollégájával, Emmanuel Macronnal tárgyalt telefonon a libanoni válságról – tudatta a Fehér Ház.

A francia államfő korábban több vezetővel egyeztetett a kérdésről azt követően, hogy Párizsban fogadta Szaad Haríri meglepetésszerűen lemondott libanoni miniszterelnököt.

A Fehér Ház szerint Trump és Macron egyetértett abban: a szövetségeseknek együtt kell működniük, hogy ellensúlyozhassák a Hezbollah szélsőséges libanoni síita szervezet és Irán „térséget destabilizáló tevékenységeit”.

Macron Trumpon kívül Michel Aun libanoni államfővel, Abdel-Fattah asz-Szíszi egyiptomi elnökkel, Mohamed bin Szalmán szaúd-arábiai trónörökössel és António Guterres ENSZ-főtitkárral is telefonos megbeszélést folytatott a közel-keleti problémákról. A francia elnöki palota közölte, hogy az államfő a következő napokban további nemzetközi vezetőket keres majd meg.

Macron megerősítette, hogy Iránnal is szeretné felvenni a kapcsolatot. Az iszlám köztársaság részrehajlással vádolta meg Párizst Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter bírálatai után.

Haríri november 4-én egy Rijádból közvetített televíziós beszédben közölte: távozik a kormányfői tisztségből, mert félti az életét, illetve, mert – szavai szerint – Irán és a Hezbollah radikális síita szervezet „rátette kezét” országára. Libanoni kormánykörökben ezután az a hír terjedt el, hogy Harírit a szaúdi hatóságok kényszerítették lemondásra, majd házi őrizetbe helyezték. Franciaország közvetíteni próbál Libanon ügyében, ezért Macron elnök a múlt héten váratlan látogatást tett Rijádban, ezt követően pedig Párizsban fogadta Harírit. A libanoni politikus jelezte: a napokban hazatér, és szerdán szeretne részt venni a függetlenség napi ünnepségen.

Kapcsolódó cikkünk: Ellentmondásos hírek a libanoni miniszterelnök hazatéréséről

Forrás: MTI/AFP

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »