Németország rekordot döntött a megújuló energiaforrások használatában

Németország 2017 első felében 35%-ra növelte a megújuló forrásokból származó energiafelhasználást, ami új rekordot jelent a tavalyi 33% után – egyes napokon már a teljes ellátás 85%-a származik szél-, víz- és naperőművekből.

Németország 2022-re tervezi atomerőműveinek teljes leállítását, ennek megfelelően a megújuló energia felhasználása folyamatosan növekedett az elmúlt két évtized során, részben a Megújuló Energia Törvénynek (EEG) köszönhetően, melyet idén úgy újítottak meg, hogy csökkentsék a megújuló energia árát a fogyasztók számára.

Németországban egy napsütésben és szélben gazdag napon már az elektromos energia 85%-a származik megújuló forrásokból. A Megújuló Energia Szövetség (BEE) jelentéséből kiderült, hogy az ország villamosenergia-termelésében a szél-, víz- és napenergia teljesítménye az első félévben átlagosan 35%-ra emelkedett.

A kormány ígéretet tett arra, hogy a század közepére dekarbonizált gazdaságot hoznak létre, és 2050-re a bruttó energiafogyasztás tekintetében a megújuló energiaforrások arányát 80%-ra növelik. További célkitűzés, hogy az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását 2020-ra 40%-kal, míg 2050-re 95%-kal csökkentsék az 1990-es szinthez képest.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: Reuters

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »