A Bridgestone abroncsgyártó bejelentette, hogy valamennyi európai gumiabroncs-gyára, az Európai K+F Központ és tesztpálya Rómában, a PCT-üzem Lanklaarban, a textilgyár Usansoloban és a Bridgestone EMIA brüsszeli központja is 100%-ban megújuló energiaforrásokat használ a működéséhez.
Read More »megújuló energia
A megújuló energia rekordmértékű növekedést ér el 2020-ban
A Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) legfrissebb jelentése szerint a megújuló villamosenergia rekordszintet ér el 2020-ban, mégpedig a fosszilis üzemanyag-szektorban tapasztalt, koronavírus-járvány okozta csökkenéssel szemben.
Read More »A járvány miatt felgyorsulhat az energiaátmenet
A koronavírus-járvány okozta gazdasági trauma rákényszeríti az energetikai vállalatokat, hogy fokozzák a megújuló energiaforrásokba, a hidrogénbe és más alacsony szén-dioxid-kibocsátású alternatívákba történő beruházásokat, ugyanakkor a fosszilis üzemanyagok még egy ideig továbbra is meghatározóak lesznek - közölték az ipar vezetői.
Read More »A megújuló energia korlátai és veszélyei
Ha nem vigyázunk, a megújuló energia - az előállításához szükséges anyagok és infrastruktúra miatt - ugyanolyan pusztító hatású lehet, mint a fosszilis tüzelőanyagok.
Read More »Lassan egy hete szén nélkül termelnek áramot Nagy-Britanniában
Rekordideje, már több mint hat napja tart a szén nélküli villamosenergia-termelés Nagy-Britanniában.
Read More »Észak-Korea napelemekkel harcol a szankciók hatása ellen
Évekkel azután, hogy először megjelentek Észak-Koreában, az egyre olcsóbb és ezáltal lassan mindenki számára elérhető napelemek lendületet adnak a fogyasztói felhasználásnak és az iparnak, ahogy Phenjan minden eszközzel egyre inkább próbálja korlátozni a kemény nemzetközi szankciók hatását.
Read More »Latin-Amerika a megújuló energiaforradalom kapujában
Az elmúlt években Latin-Amerika óriási lépéseket tett a szél-, nap-, geotermikus és bioüzemanyag-energiaforrásainak kiaknázásában. Mostanra elérkezett az energiaforradalom csúcspontja, amely átalakítja a régiót és számos üzleti lehetőséget teremt.
Read More »Rossz ötlet volt a SolarCity felvásárlása, jönnek a bezárások
A Tesla nemrégiben 9 %-os dolgozói létszámcsökkentés mellett döntött - azonban nem ez az egyetlen visszalépés a cég életében. Mint kiderült, legalább 13, napenergia rendszerek telepítésével foglalkozó egységet is bezárnak, összesen 9 államban. Így pedig a SolarCity felvásárlása, melyre 2 évvel ezelőtt 2,6 miliárd dollárt költöttek, már nem tűnik olyan jó üzletnek.
Read More »Növelik a megújuló energiaforrások felhasználását az EU-ban
Az uniós intézmények tárgyalói megállapodtak, hogy az Európai Uniónak teljes energiafogyasztása legalább 32 százalékát megújuló forrásokból kellene fedeznie 2030-ra, hogy biztosítsa a megváltozó globális energiapiacon is az Európai Unió versenyképességét.
Read More »A megújuló erőforrások erőteljesebb használatára tett javaslatot az EP
A teljes energiafogyasztás legalább 35 százalékát megújuló forrásokból kellene fedeznie 2030-ra az Európai Uniónak, emellett a közlekedési szektor energiafelhasználásának 12 százalékát is zöld forrásokból kellene előállítani az Európai Parlament plenáris ülésén elfogadott tárgyalási mandátum értelmében.
Read More »Napenergiába fektet Szaúd-Arábia
Szaúd-Arábia azt tervezi, hogy idén 5-7 milliárd dollárt fektet a megújuló energiatermelésbe, különösen a napenergiát akarja hasznosítani.
Read More »Német pénzből, menekülteknek épült a világ legnagyobb naperőműve
Jordánia a világ legnagyobb naperőművét helyezte hétfőn üzembe a Zaatari menekülttáborban, amelynek mintegy 80 ezer lakóját látja el ilyen módon árammal - közölte az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR).
Read More »A palaolajkitermelő cégek hiába kérnek hitelt a BNP Paribastól
A megújuló energiák melletti elköteleződés jegyében a BNP Paribas, Franciaország legnagyobb tőzsdén jegyzett bankcsoportja szerdán bejelentette, hogy nem nyújt többé új hitelt palaolaj vagy homokolaj kitermelésével foglalkozó olaj- és földgázipari vállalatoknak.
Read More »Világelső lett Kína a megújuló energia termelésében
A megújuló forrásokból előállított energia globális növekedésének 40 százalékát Kína produkálta, azaz egymaga többet, mint az OECD tagországok együttesen.
Read More »