Rekordszinten a Gazprom földgáz exportja

A Gazprom az idei első 11 hónapban 161,6 milliárd köbméter földgázt exportált a Független Államok Közösségén (FÁK) kívüli országokba – közölte az orosz gázipari cég csütörtökön.

Ez 11,8 százalékkal (17,1 milliárd köbméterrel) haladta meg az egy évvel korábbi szintet. Az orosz cég arról is beszámolt, hogy novemberben rekordmennyiségű, 17,6 milliárd köbméter földgázt szállított európai vásárlóinak.

Egyebek között Németországba 8,4 százalékkal, Nagy-Britanniába 57,3 százalékkal, Franciaországba 21,4 százalékkal, Ausztriába 35,3 százalékkal, Hollandiába 90,8 százalékkal, Dániába 159,4 százalékkal, Lengyelországba pedig 19,9 százalékkal nőtt a gázkivitel az idei első 11 hónapban.

A Gazprom tavaly 8 százalékkal 159,4 milliárd köbméterre növelte a földgáz exportját a FÁK-országokon kívüli piacokra. Alekszej Miller, a Gazprom vezérigazgatója nemrég azt mondta, hogy az orosz gázipari cég Európába irányuló idei gázkivitele meghaladhatja a 170 milliárd köbmétert.

Forrás: MTI

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »