A radikalizálódás elkerülése végett a menekültügyi kérelmek elutasítása és a kitoloncolás közötti időszak lerövidítését szorgalmazza a bécsi menekültügyi koordinátor – olvasható a Kurier című osztrák napilap szerdai számában.
Peter Hacker szerint ez idő alatt ugyanis nő a kétségbeesés, amelynek szerepe lehet a radikalizálódásban. A koordinátor szerint a külügyminiszternek szerződésben kellene biztosítania, hogy megoldható legyen a menekültek kitoloncolása.
- Kitoloncolások
A menekültügyi kérelmek elutasítása és a kitoloncolás között akár három év is eltelhet. Ilyen hosszú idő alatt nagyobb eséllyel válhat céltalanná, agresszívvá és perspektíva nélkülivé a menedékkérő. A Kurier lap megjegyzi, hogy a legutóbbi németországi eset után jobban tartanak attól Ausztriában is, hogy radikalizálódhatnak a menekültek.

Forrás: Express
A beszámoló szerint Bécs és Tirol tartományokban a nyomozók már a lehető legkorábban igyekeznek kiszűrni a „veszélyes elemeket”. A bécsi rendőrség abban a tíz fővárosi kerületben, amelyekben befogadóközpontok találhatók, olyan munkatársakat alkalmaz, akik a rendőrség és a menekültek közötti kapocsként működnek.
Karl-Heinz Grundböck, a belügyi tárca szóvivője arra hívta fel a figyelmet, hogy lehetőleg el kell kerülni az általánosítást, hiszen nem minden elutasított menedékkérő potenciális terrorista vagy ámokfutó.

Terrortámadás Németországban
A lap beszámolója szerint a nagyobb befogadóhelyeken tapasztalható gyakrabban a kitoloncolástól és a jövőtől való félelem és az agresszió. Emiatt Bécsben próbálnak kisebb szállásokat találni az embereknek. Az osztrák fővárosban mintegy 22 ezer menedékkérő él. Az emberek nagyjából 40 százaléka központi szálláson lakhat, a többiek magánlakásokban.
Tirol tartományban a helyi rendőrség az alkotmányvédelmi hivatallal közösen a menekültközpontokban egy információs hálózatot épített ki. A hatóságok közvetlen információt kapnak a szállások dolgozóitól, így könnyebben tudják azonosítani az esetlegesen veszélyt jelentő személyeket. Amennyiben beválik az eddig teszt jelleggel február óta működő rendszer, úgy mindezt kiterjeszthetik az egész országra is.
A korábbi sajtójelentések szerint az év eleje óta Salzburg tartományban is alkalmaznak hasonló kapcsolattartókat, akik a menekültközpont vezetőivel, az önkéntesekkel és a hatóságokkal működnek együtt.
- Korábban írtuk:
Forrás: MTI