Kiska ismét bírálta a Smert

Andrej Kiska államfő aláírta az áfáról szóló törvényt, melynek értelmében az áfa kulcsa 20 százalékon marad abban az esetben is, ha az államháztartás hiánya a GDP 3 százaléka alá csökken. Kiska ugyan elismerte, hogy az áfatörvények módosítása a kormány feladatkörébe tartozik, másrészt viszont megjegyezte, hogy ilyen fontos jogszabályokról széleskörű szakmai vitát kellene folytatni.

A javaslat, mely szerint az áfakulcs 20 százalékon marad, egy képviselői indítványnak köszönhetően került a jogszabály módosításába. „Az államfő meggyőződése, hogy az adópolitika a döntések azon kategóriájába tartozik, amelyben nem ajánlott gyors és elhamarkodott lépéseket tenni. Ilyen fontos határozatokat nem lehet elintézni egy képviselői indítvánnyal” – mondta Peter Petrus, a köztársasági elnök szóvivője.

Az általános forgalmi adó kulcsát 2010-ben még a Radičová-kormány növelte 20%-ra, azzal a kikötéssel, hogy ha az államháztartási hiány 3 százalék alá csökken, az adókulcs automatikusan újra 19 százalékra esik vissza.

Mivel ezt az Eurostat tavaszi jelentése szerint már tavaly sikerült elérni, az áfának 2015. január elsejétől csökkennie kellett volna. A kormánypárt szerint azonban az adócsökkentés miatt az állam bevételei jövőre 236 millió euróval zsugorodnának, miközben a kereskedők úgysem csökkentenék az árakat.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

pcarena.hu

Régi eszközök új korszaka: Felújítás és újrafelhasználás (x)

Eszedbe jutott-e már valaha, mi történik a régi, elhasználódott számítógépekkel, tabletekkel és okostelefonokkal, miután elérkezett a csere ideje? Sok vállalat egyre nagyobb hangsúlyt helyez a fenntarthatóságra és a tudatos erőforrás-gazdálkodásra, így az elavult készülékek újrahasznosítása és újrafelhasználása egyre fontosabb szerepet kap. 

Read More »