Áder János: Szerbia példát mutatott sok uniós országnak

Áder János szerint az Európai Unióba törekvő Szerbia sok uniós tagországnak példát mutatott azzal, hogy parlamentje a múlt pénteken nyilatkozatban ítélte el az 1944-45-ös vajdasági vérengzéseket és a kollektív bűnösség szellemében hozott háborús határozatokat.

A magyar köztársasági elnök Tomislav Nikolic szerb államfővel kedden folytatott belgrádi megbeszélése után tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a nem EU-tagország Szerbia a szerdai csúrogi megemlékezéssel is példát mutat sok uniós országnak.

Tomislav Nikolic szerint a szerdai közös csúrogi elnöki megemlékezés az 1942-es vajdasági razziák és az 1945-ös megtorlások áldozatairól szimbolikus történelmi megbékélés lesz, amely nehéz fejezetet zár le Szerbia és Magyarország viszonyában. „A történelmet a történészeknek hagyjuk, a jövőt pedig a két nép együttműködésének” – hangoztatta a szerb államfő.

MTI

Friss hírek

pcarena.hu

Régi eszközök új korszaka: Felújítás és újrafelhasználás (x)

Eszedbe jutott-e már valaha, mi történik a régi, elhasználódott számítógépekkel, tabletekkel és okostelefonokkal, miután elérkezett a csere ideje? Sok vállalat egyre nagyobb hangsúlyt helyez a fenntarthatóságra és a tudatos erőforrás-gazdálkodásra, így az elavult készülékek újrahasznosítása és újrafelhasználása egyre fontosabb szerepet kap. 

Read More »