A Vajdasági Magyar Szövetség nem lesz koalíciós partner

A Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elfogadja Ivica Dačićnak, a Szerbiai Szocialista Párt (SPS) vezetőjének meghívását, és tárgyal a kormányalakítással megbízott politikussal, de nem lesz tagja a kormánykoalíciónak – nyilatkozta a Politika című napilapnak Pásztor Bálint, a VMSZ parlamenti frakcióvezetője.

A VMSZ a Demokrata Párttal (DS) már korábban aláírt egy együttműködési szerződést, és nincs szándékában koalíciós partnert cserélni – tette hozzá a magyar képviselő.

Pásztor Bálint a belgrádi újság internetes oldalán megjelent cikkben elmondta, hogy Dačićtyal még az előtt beszéltek, hogy a szocialista vezető megkapta volna a kormányalakítási megbízatást, és várható egy újabb megbeszélés is, miként azt korábban jelezték.

„Ám ezt követően sem változik meg a helyzetünk és az álláspontunk” – hangsúlyozta a VMSZ-politikus.

A VMSZ nem cseréli le koalíciós partnerét. A VMSZ és a DS együttműködése tartományi és helyi szinten már megvalósult, a magyar párt kész konstruktív ellenzékként tevékenykedni – mondta Pásztor Bálint.

Kitekintő / Vajdaság Ma

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »