Elkaszálta az EB a görögök munkajogi törvényét

Uniós jogot sért a görög kormánynak az a törvénye, amely hatósági engedélyhez köti a csoportos létszámleépítéseket – döntött az Európai Bíróság szerdán.

A LafargeHolcim multinacionális cementgyártó vállalat helyi társasága támadta meg a törvényt, miután a kormány 2013-ban a gazdasági válságra hivatkozva megakadályozott a cégnél egy csoportos leépítést. A bíróság szerint ez a törvény az Európai Unióban működő cégek szabad vállalkozásra vonatkozó jogát csorbítja.

A bíróság kimondta, hogy bizonyos esetekben a hatóság a munkavállalók érdekében valóban megtilthatja a csoportos elbocsátásokat, de a görög törvény túl homályos, és túl nagy mozgásteret ad a döntéshozónak. Elbocsátást megtiltani azonban nem lehet gazdasági válságra való hivatkozással – mondta ki a bíróság.

A döntés nehéz helyzetbe hozza a görög kormányt, amely jelenleg is tárgyal a hitelezőkkel a 86 milliárd eurós mentőcsomag újabb részletének folyósítási feltételeiről. A hitelezők munkaerőpiaci reformokat sürgetnek és azt akarják, hogy Görögország könnyítse meg az elbocsátások lehetőségét.

A baloldali kormány eddig ellenállt a hitelezők nyomásának, továbbá súrlódáshoz vezetett a hitelezők és a kormány között az az egyszeri 600 millió eurós nyugdíj-kifizetés is, amelyet a görög kormány decemberben folyósított a legszegényebb nyugdíjasoknak.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »