A román egészségügyben is általános sztrájk jöhet

Romániában a több mint százezer egészségügyi dolgozó érdekeit képviselő Sanitas szakszervezet újabb bérkövetelő tüntetéssorozatba kezdett kedden, és június közepére általános munkabeszüntetést helyezett kilátásba, miközben az országban második napja tart a közoktatási szakszervezetek által meghirdetett általános sztrájk.

A Sanitas 150 képviselője jelképes sztrájkőrségbe állt az egészségügyi minisztérium épülete elé, azzal vádolva a kormányt, hogy nem tartotta be ígéretét, miszerint a közszférára év végéig hirdetett létszámstop nem terjed majd ki az egészségügyre és szociális ellátásra, ugyanakkor azt állították, hogy a februári tüntetések nyomán született, a bérek inflációkövető kiigazítására vonatkozó kormányzati ígéretek sem teljesültek.

Az Agerpres hírügynökség által idézett Viorel Husanu szakszervezeti elnök szerint elsősorban a hatályos bértörvény által előírt, rendre elnapolt béremelések folyósítását követelik, továbbá tiltakoznak az ellen, hogy a kormány takarékossági intézkedései miatt veszélybe került az üdülési utalványok finanszírozása.

A Sanitas június 8-ára kétórás figyelmeztető sztrájkot, június 15-ére pedig általános sztrájkot helyezett kilátásba a romániai egészségügyi rendszerben.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »