100 éve nem született ilyen kevés gyermek Romániában

Romániában tavaly 171 ezer élve született gyermeket anyakönyveztek, ami csaknem százéves mélypontnak számít, utoljára 1930-ban született ilyen kevés gyermek az országban – állapította meg a Hotnews.ro hírportál a statisztikai intézet pénteken közzétett, 2022 decemberét is magában foglaló ideiglenes demográfiai adatait ismertetve.

A természetes népességfogyás 2022-ben meghaladta a 100 ezret Romániában, tavaly ugyanis az anyakönyvi hivatalok 272 ezer halálesetet regisztráltak. Ez azonban még mindig elmarad a 2021-es év veszteségétől, a koronavírus-világjárvány legsúlyosabb időszakában ugyanis az élve születettek száma 140 ezerrel maradt el a halálozásokétól.

A statisztikai intézet 2021-re vonatkozó, pénteken közzétett végleges adatai szerint 2021-ben 196 858 élve születést, és 336 063 halálesetet regisztráltak Romániában. A hivatal szintén a koronavírus-járvánnyal hozta összefüggésbe, hogy a tavalyi év során a legtöbb halálesetet februárban regisztrálták, holott más években az elhalálozások száma az október-december időszakban tetőzött.

Tavaly 118 135 ezer házasságkötést regisztráltak, 526-tal kevesebbet, mint 2021-ben, a válások száma viszont 23 260-ra csökkent az előző évi 27 ezerről.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »