Megválik az EQ jelzéstől a Mercedes

A Handelsblatt német üzleti lap cikke szerint a Mercedes-Benz meg fog válni a jelenleg az elektromos modelljeinél használt EQ jelzésről.

A döntés hátterében az áll, hogy a Mercedes a jövőben kizárólag az elektromos autókra összpontosít és elfordul a belsőégésű motoroktól, így az EQ márka gyakorlatilag feleslegessé válik.

https://www.instagram.com/p/CnOAKPLqx3n/

Ola Kallenius vezérigazgató emellett egyszerűsíteni szeretné a típusok elnevezéseit is. A Mercedes az EQ nevet a teljesen elektromos és hibrid elektromos autóira használja. Az EQ jelzést az EQC akkumulátoros-elektromos kompakt SUV-nál vezették be 2019-ben, és most olyan modelleket jelöl, mint az E-osztály elektromos megfelelője, az EQE és az S-osztály elektromos megfelelője, az EQS.

A Mercedes az EQ jelvényt az elektromos modellek következő generációjának megjelenésekor, várhatóan 2024 végétől kezdi el kivezetni – írja a Handelsblatt.

Forrás: Automotive News Europe / Handelsblatt

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »