Leállította oroszországi befektetéseit az OMV

Az osztrák OMV olajtársaság leállította oroszországi befektetéseit és azt is fontolgatja, hogy kilép a Juzsno-Russzkoje olaj- és gázmezőfejlesztési projektből.

Az OMV erről szóló közleményében az áll, hogy a döntés értelmében a jövőben nem fektetnek be Oroszországban, illetve hogy Oroszországot már nem tekintik az OMV kutatási és termelési portfóliója egyik kulcsfontosságú régiójának.

Emellett megkezdik a Juzsno-Russzkoje olaj- és gázmezőfejlesztési projekt 24,99 százalékos részesedésének stratégiai felülvizsgálatát is. „Ez minden eshetőséget magában foglal, beleértve a kilépési lehetőségeket is” – áll a közleményben.

https://www.instagram.com/p/CW3pvbJqv9A/

A Juzsno-Russzkoje olaj- és gázmező az egyik legnagyobb Oroszországban. A kitermelési licenc a Szevernyeftyegazprom tulajdona. Ebben a cégben a Gazprom 40 százalékos részesedéssel rendelkezik, és jelentős tulajdonhányada van a német Wintershall Dea GmbH, illetve az osztrák OMV Exploration and Production GmbH vállalatoknak is.

Az Ukrajna elleni orosz háború során a gázipari Gazprom és az olajipari Rosznyefty elveszítette stratégiai partnereit. A brit BP, a Rosznyefty második legnagyobb részvényese megszüntette az együttműködést, a Gazprom legrégebbi partnere, a British Shell pedig – a BP-t és az Equinort követően – minden oroszországi olaj- és gázprojektből kivonul.

A BP kiszáll az orosz Rosznyeft olajcégből Ukrajna megtámadása miatt

A BP után a Shell is kiszáll orosz üzleteiből

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

alterezo.hu

Kritika és önmegvalósítás (x)

Valaha érezted úgy, hogy mások túl gyakran szólnak bele az életedbe? Az emberek gyakran szeretnek tanácsot adni másoknak, és sokszor úgy érzik, hogy nálad jobban tudják, mi a helyes. Ilyen helyzetekben fontos megtalálni a saját utadat anélkül, hogy hagynád, hogy mások negatívan befolyásoljanak.

Read More »