Elszállítják a migránsokat a kuznicai határátkelő környékéről

A migránsok elhagyják a kuznicai lengyel-fehérorosz határátkelő környékén létesített tábort – közölte szerdán a lengyel határőrség. Maciej Wasik belügyminiszter-helyettes szerint a fehéroroszok buszokkal viszik el a külföldieket a helyszínről.

A határátkelő közelében, a fehérorosz oldalon táborozó külföldiek összecsomagoltak, és elhagyják a tábort, ismeretlen helyre távoznak fehérorosz tisztviselők kíséretében – olvasható a lengyel határőrség Twitter-oldalán.

Wasik a TV Republika lengyel konzervatív hírtelevíziónak elmondta: úgy értesült, hogy Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök buszokat küldött a határátkelőhöz, a migránsok felszállnak ezekre és távoznak. „Úgy néz ki, hogy Lukasenka elveszítette ezt a határcsatát” – jegyezte meg a miniszterhelyettes.

A határőrség egyúttal a lengyel-fehérorosz határszakasz más pontjain éjszaka történt, két tömeges határsértési kísérletről számolt be szerda reggel.

https://www.instagram.com/p/CWXP5JOPWqM/
  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »