Növekedés helyett csökkent a német kiskereskedelmi forgalom

A várt növekedés helyett szeptemberben csökkent a kiskereskedelmi forgalom Németországban havi összevetésben.

A német szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) hétfőn közölte, hogy naptári és szezonális kiigazítással számolva a kiskereskedelmi forgalom reálértéken 2,5 százalékkal, nominális értéken pedig 2,3 százalékkal csökkent szeptemberben az előző hónaphoz képest.

Elemzők arra számítottak, hogy a mutató reálértéken 0,6 százalékkal nő az augusztusi 1,2 százalékos bővülést követően. A pandémia előtti utolsó hónap, 2019 februárjához képest a német kiskereskedelmi forgalom 3,7 százalékkal nőtt szeptemberben.

Éves összevetésben, 2020 szeptemberéhez képest a kiskereskedelmi forgalom reálértéken 0,9 százalékkal csökkent, nominálisan viszont 1,4 százalékkal nőtt. Szakértők reálértéken 1,8 százalékos forgalomnövekedést vártak szeptemberben az augusztusi 0,9 százalékos bővülést követően.

  • Korábban írtuk:

Forrás: MTI

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »