Novembertől újranyílnak az USA szárazföldi határai

Az Egyesült Államok a koronavírus-járvány visszaszorítására bevezetett egyik intézkedésének megszüntetéséről döntött, novembertől megnyitják az átkelőket a kanadai és a mexikói határon, de csak beoltottak léphetnek be az USA területére.

A Fehér Ház már korábban bejelentette, hogy a beoltott utasok számára újraindítják a tengerentúli légi közlekedést, ennek értelmében Európából is újra be lehet majd utazni az Egyesült Államokba – feltéve, hogy az utas rendelkezik a megfelelő oltásokkal.

https://www.instagram.com/p/CU9eHajDgAM/

Az intézkedést a járványügyi adatok visszaszorulásával nem lehet indokolni, az USA-ban ugyanis továbbra is 9,7 millió aktív fertőzözöttet tartanak számon, a döntésnek inkább politikai okai lehetnek. Az EU júniusban ugyanis megszüntette az USA-ból érkező utasokra vonatkozó korlátozásokat, az USA azonban akkor ezt még nem tette meg – az uniós állampolgárok továbbra sem utazhattak az Egyesült Államokba, azaz nem érvényesült a kölcsönösség elve.⁠

Aktív koronavírus-fertőzöttek számának alakulása az USA-ban. Forrás: Worldometers

Forrás: Bloomberg / Instagram

 

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »