A több száz járványgóc ellenére nem fenyeget második hullám Franciaországban

Franciaországban 4-500 koronavírusos járványgócot tartanak jelenleg nyilván és ellenőrzés alatt az egészségügyi hatóságok, de nem fenyeget második hullám – mondta hétfőn Olivier Véran egészségügyi miniszter, miközben a kormány az egész országban kötelezővé tette a maszkviselést a nyilvános, zárt helyeken.

„A járvány erősödésének aggasztó jeleit érzékeljük az országban” – ismerte el a tárcavezető. A Covid-19 fertőzés legfőbb járványgócai (ami legalább három fertőzöttet jelent) az ország nyugati részén, Mayenne megyében és Bretagne-ban találhatók, amely területeket a járvány tavasszal szinte teljesen megkímélte, amikor elsősorban a párizsi régióban és az ország északkeleti részén voltak túlterheltek a kórházak. Szakértők szerint arról van szól, hogy a vírus első hulláma csak most éri el az ország gyérebben lakott nyugati területeit.

„Nagyon messze vagyunk még a második hullámtól” – vélte az egészségügyi miniszter.

A reprodukciós ráta ugyanakkor országos átlagban július eleje óta meghaladja az 1-et – jelenleg 1,2 -, ami azt jelenti, hogy száz koronavírus-fertőzött legalább 120 másik embernek adja tovább a Covid-19 betegséget okozó vírust, azaz a vírus terjedése gyorsul. Az általános karantén március közepi bevezetésekor a mutató 3,3, a feloldásakor 0,5 volt.

  • Kapcsolódó cikkünk:

Az elmúlt héten Bretagne-ban ugrott meg leginkább a reprodukciós ráta (2,6) több járványgóc feltárása miatt, viszont az egészségügyi hatóságok szerint a helyzet nem ad okot aggodalomra, mert a vírus terjedése továbbra is „gyenge”.

A vírus erősödésének első jelei miatt a kormány mindazonáltal hétfőtől kötelezővé tette a maszkviselést a nyilvános, de zárt helyeken (üzletekben, hivatalokban, bankokban, postán, zárt piacokon, mozikban). A szabálysértők 135 eurós pénzbírsággal sújthatók. A tömegközlekedési járműveken már május óta kötelező a maszkviselés, az üzletekben viszont eddig csak ajánlott volt, ahogy a munkahelyeken is a munkáltatók dönthettek a szabályozásról.

A Covid-19 fertőzésben több mint 30 ezren vesztették életüket Franciaországban. A kórházi betegek száma továbbra is egyenletesen csökken, de még több mint 6 ezer fertőzöttet ápolnak egészségügyi intézményekben, közülük több mint négyszázan vannak lélegeztetőgépre kapcsolva.

Forrás: MTI

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »