Új típusú rakétával kísérletezett Oroszország

Először próbált ki tengeri állomásoztatású, Bulava típusú interkontinentális ballisztikus rakétát Oroszország – közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.

A szilárd üzemanyagú rakéta, amelyet a hadiflottánál idén hadrendbe állítandó Knyaz Vlagyimir nukleáris meghajtású tengeralattjáróról lőttek ki, több ezer kilométert repült az észak-oroszországi Fehér-tengertől a távol-keleti Kamcsatka-félszigetig.

A Borej-osztályú Knyaz Vlagyimir tizenhat, egyenként hat robbanótöltettel felszerelt Bulava hordozására alkalmas. 2027-ig Oroszország a tervek szerint tíz Borej-osztályú tengeralattjárót állít hadrendbe: ötöt a csendes-óceáni, ötöt az északi-tengeri flotta kötelékében.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Orosz támogatással készül Kína rakétavédelmi rendszere

Szíriában már az orosz Sz-500-as rakétarendszert tesztelik

Forrás: MTI

Friss hírek

alterezo.hu

Kritika és önmegvalósítás (x)

Valaha érezted úgy, hogy mások túl gyakran szólnak bele az életedbe? Az emberek gyakran szeretnek tanácsot adni másoknak, és sokszor úgy érzik, hogy nálad jobban tudják, mi a helyes. Ilyen helyzetekben fontos megtalálni a saját utadat anélkül, hogy hagynád, hogy mások negatívan befolyásoljanak.

Read More »