Az iráni vezetés bizakodó az amerikai szankciók legyőzését illetően

Irán visszacsap az Egyesült Államoknak, és felülkerekedik a washingtoni szankciókon – mondta az iráni Forradalmi Gárda egyik hadosztálya előtt csütörtökön elmondott beszédében Ali Hamenei ajatolláh, az ország legfelső politikai és vallási vezetője.

Az eseményen jelen volt a Forradalmi Gárda vezetője, Ali Dzsafari és a gárdához tartozó, külföldi hadműveletekre szakosodott al-Kudsz brigád (al-Kudsz Jeruzsálem arab neve) parancsnoka, Kászim Szolejmáni is.

Az ajatolláh beszédében tagadta, hogy Irán a szankciók következtében az összeomlás szélére sodródott volna, és hozzátette, hogy ha a média „külföldi ellenségek” kezében van, az legalább olyan veszélyes, mint a biológiai fegyver. Hamenei hozzátette, hogy az iráni nép felülkerekedik a szankciókon, ami egyben az Egyesült Államok legyőzését is jelenti majd.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Irán 2015 nyarán egyezett meg az Egyesült Államokkal, Nagy-Britanniával, Franciaországgal, Kínával, Oroszországgal, Németországgal, valamint az Európai Unióval, hogy legalább tíz évre korlátozza atomprogramját az ellene életbe léptetett szankciók fokozatos feloldásáért cserébe. Washington 2018 májusában egyoldalúan felmondta a megállapodást, és bejelentette a szankciók visszaállítását.

A hágai Nemzetközi Bíróság szerdán elrendelte a humanitárius segélyezést és a polgári repülésbiztonságot érintő, Iránnal szembeni amerikai szankciók feloldását. Washingtoni hivatalos források szerint viszont az Egyesült Államok november 4-től új, az iráni olajszektort célzó büntetőintézkedések bevezetését tervezi.

Forrás: MTI/Reuters/AP

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »