A Ford nem sieti el az elektromos autók gyártását

A Ford Motor csak 2023 után kezdene elektromos autók gyártásába a kölni gyárában.

Gunnar Herrmann, a Ford németországi vezetője a Handelsblatt című gazdasági lapnak arról beszélt, hogy az elektromos autók gyártása azután kezdődhet meg, hogy a kölni üzemben leállítják a Fiesta modell gyártását.

A vállalatvezető rámutatott arra, hogy az átálláshoz az kell, hogy jelentősebben bővüljön a kereslet az elektromos autók iránt. „Az évi 30-40 ezres darabszám mellet még nem lehet azt állítani, hogy az elektromos autógyártás jó üzlet” – tette hozzá.

A kölni gyár átállítása elektromos autógyártásra mintegy 15 hónapot venne igénybe – mondta.

A múlt héten a BMW jelezte, hogy 2020-ig biztosan nem tér át az elektromos autók tömeges gyártására, amit azzal magyarázott, hogy az nem lenne túl nyereséges a jelenlegi technológia mellett.

Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

Idén is díjazták a legjobb balatoni strandokat

A balatonfüredi Kisfaludy Strand nyerte el a Balaton Legjobb Strandja 2026. címet, a megyei strandok külön versenyében Somogyban a fonyódi Panoráma strand, Veszprémben az Alsóörsi Községi Strand, Zalában pedig a Balatongyöröki Községi Strand lett a nyertes.

Read More »