Jutalom járna Észak-Koreának amennyiben befagyasztaná nukleáris programját

Ha Észak-Korea úgy dönt, hogy befagyasztja nukleáris programját és hajlandó párbeszédet  kezdeni nukleáris leszereléséről, Dél-Korea és a nemzetközi közösség  kész lenne arról tárgyalni, hogy milyen lehetséges jutalommal viszonozza ezt – jelentette ki Mun Dzse In dél-koreai elnök kedden a Délkelet-ázsiai Országok Szövetségének (ASEAN) manilai csúcstalálkozóján.

„Úgy gondolom, hogy nem lesz könnyű eljutni Észak-Korea teljes nukleáris lefegyverzéséhez a közeljövőben, tekintve az észak-koreai nukleáris és rakétaprogram legújabb fejleményeit” – mondta egy sajtótájékoztatón a dél-koreai államfő. „Ez azt jelenti, hogy Észak-Korea valószínűleg előbb fagyasztaná be nukleáris programját, és csak utána jutna el annak teljes lefegyverzéséhez, de ha ez megtörténik, azt hiszem, hogy mi (Szöul) és a nemzetközi közösség tárgyalhatunk arról, hogy mit tehetnénk ezért cserébe” – tette hozzá. Ezzel kapcsolatosan Mun kijelentette: bármi szóba jöhet abban az esetben, ha Észak-Korea hajlandó tárgyalóasztalhoz ülni.

A dél-koreai elnök ezt az ASEAN manilai csúcstalálkozóján fejtette ki, amelynek egyik legfőbb témája az észak-koreai nukleáris- és rakétaprogram jelentette fenyegetés. A dél-koreai államfő helyi idő szerint vasárnap érkezett meg a Fülöp-szigetek fővárosába.

A Koreai-félszigeten feszült a helyzet részben az észak-koreai atom- és rakétaprogram fejlesztése, másrészt az Egyesült Államok és térségbeli szövetségeseinek gyakorlatozásai miatt. Júliusban Észak-Korea kétszer hajtott végre kísérletet ballisztikus rakétákkal, majd augusztus végén és szeptember közepén még két rakétát indított, amelyek átrepültek Japán területe felett. Szeptember 3-án Phenjan bejelentette, hogy sikeres föld alatti robbantást hajtott végre hidrogénbombával. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa emiatt szigorította a Phenjan elleni szankciókat.

A dél-koreai és amerikai haditengerészet a múlt szombaton nagyszabású hadgyakorlatot kezdett a Csendes-óceánon, a Koreai-félsziget közelében.

Csendes-óceán, 2017. november 13. A Theodore Roosevelt, a Ronald Reagan és a Nimitz amerikai repülőgép-hordozókat kísérik Aegis típusú rakétavédelmi rendszerrel felszerelt amerikai hadihajók a dél-koreai haditengerészettel tartott hadgyakorlaton a Csendes-óceánon, a Koreai-félsziget közelében 2017. november 12-én. A november 11-én kezdődött négynapos közös gyakorlaton hét dél-koreai hadihajó is részt vesz, amelyek közül kettőn ugyancsak Aegis-rendszer van. A manővereket erődemonstrációnak szánják Észak-Korea elrettentésére. (MTI/EPA/Amerikai haditengerészet/Aaron B. Hicks)

Csendes-óceán, 2017. november 13.
A Theodore Roosevelt, a Ronald Reagan és a Nimitz amerikai repülőgép-hordozókat kísérik Aegis típusú rakétavédelmi rendszerrel felszerelt amerikai hadihajók a dél-koreai haditengerészettel tartott hadgyakorlaton a Csendes-óceánon, a Koreai-félsziget közelében 2017. november 12-én. A november 11-én kezdődött négynapos közös gyakorlaton hét dél-koreai hadihajó is részt vesz, amelyek közül kettőn ugyancsak Aegis-rendszer van. A manővereket erődemonstrációnak szánják Észak-Korea elrettentésére. (MTI/EPA/Amerikai haditengerészet/Aaron B. Hicks)

Forrás: MTI/Yonhap

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »