Az ENSZ csökkenti békefenntartási költségvetését

Amerikai nyomásra jövőre 600 millió dollárral, 7,3 milliárd dollárra csökken az ENSZ békefenntartói feladatokra elkülönített költségvetése – jelentették be diplomaták helyi idő szerint szerdán a világszervezet székhelyén, New Yorkban.

Az alsóbb szinten megszületett megállapodást még az ENSZ-közgyűlésnek is jóvá kell hagynia, ez várhatóan pénteken megtörténik. A szervezet mintegy 7,9 milliárd dollárt fordít békefenntartói tevékenységre.

A helyszíni beszámolók szerint a 7,2 százalékos csökkentés kompromisszum eredménye, az Egyesült Államok ugyanis az eddiginél 13 százalékkal kisebb (egymilliárd dollárral alacsonyabb) költségvetést próbált elfogadtatni.

Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet így is sikerként könyvelte el a megállapodást. Közleményében azt írta, hogy az amerikai vezetésnek mindössze öt hónap alatt sikerült több mint félmilliárd dolláros csökkentést elérnie, „és ez csak a kezdet”.

A döntés bejelentésének idején António Guterres ENSZ-főtitkár éppen Washingtonban, az amerikai kormányzatnál és a kongresszusnál lobbizott annak érdekében, hogy elérje a kiadások megnyirbálásának visszafogását.

Az Egyesült Államok jelenleg egymaga közel 30 százalékban járul hozzá a békefenntartói büdzséhez. A költségvetési korlátozások a diplomaták beszámolói szerint legsúlyosabban a kongói és a dárfúri békefenntartói missziót érintik.

Forrás: MTI/AFP/dpa

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »