Elon Musk megfenyegette Trumpot

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója azzal fenyegetőzött, hogy amennyiben Donald Trump valóban kilépteti az Egyesült Államokat a párizsi klímaegyezményből, akkor elhagyja az elnök stratégiai tanácsadó csapatát.

Ugyan hivatalosan még nem jelentette be, elég valószínűnek tűnik, hogy Trump csütörtökön felmondja a globális megállapodást. Ez nemzetközi szinten hatalmas felháborodást váltott ki nem csak a politikusok, hanem a nagyobb amerikai cégek vezérigazgatói körében, akik egységesen kiállnak a párizsi egyezmény mellett.

A Tesla-vezért a Twitteren kérdezték meg, hogy mit szándékozik tenni, ha ez valóban bekövetkezik, mire ő azt válaszolta: „nincs más választásom, akkor kilépek a tanácsadói testületből”.

Eddig sem volt nagy egyetértés Musk és Trump között klímaügyben, de Musk eddig legalább látott rá esélyt, hogy befolyást gyakorolhat az elnökre a témában. Ha azonban megtörténik a kilépés, akkor már tényleg nincs értelme ott maradnia. A Fehér Ház mindeddig nem kommentálta a dolgot.

A cégvezetők megpróbálnak Trump üzleti vénájára apellálni, amikor igyekeznek őt lebeszélni a kilépésről. Szerintük az egyezményből történő kiválás komoly hátrányt jelentene az Egyesült Államoknak a globális versenyben, ami főként Kína malmára hajtaná a vizet, akinek viszont esze ágában sincs felmondani a megállapodást. Üzenetüket videó formájában közvetítették az elnöknek:

Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: CNBC / Kitekintő

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »