Egyre több az importautó Romániában

Az első negyedévben több mint 150 ezer autót helyeztek forgalomba Romániában, 74,4 százalékkal többet, mint 2016 első negyedévében – közölte pénteken a román statisztikai intézet.

Tavaly egész évben kevesebb mint 400 ezer gépkocsi került forgalomba Romániában, ami csaknem 20 százalékos növekedést jelentett 2015-höz képest.

Bár a statisztikai intézet nem közöl bontást arról, milyen mértékben járult hozzá az új-, illetve használtautó-kereskedés az autópark bővüléséhez, a News.ro hírügynökség szerint azonban az ugrásszerű növekedés egyértelműen annak tudható be, hogy az ország február elsejétől eltörölte a környezetszennyezési adót, így gyakorlatilag adómentesen lehet nyugati használt autókat importálni Romániába.

A gépkocsi-nyilvántartó hivatal adatai szerint az első negyedévben 128 ezer használt autót helyeztek forgalomba Romániában – csaknem kétszer annyit, mint 2016 első negyedévében – vagyis az autópark növekedéséhez csak 15 százalékban járultak hozzá új autók.

Tavaly az újautó-piac is 17 százalékkal nőtt Romániában 2015-höz képest, de még mindig csak töredéke a 2007-es csúcsnak, amikor több mint 312 ezer új autó került forgalomba – írta a News.ro.

Az autókereskedők arra számítanak, hogy az idén a használt autók importja eléri a félmilliót, miután tavaly 300 ezer ilyen jármű talált gazdára Romániában.

  • Korábban írtuk:

Forrás: MTI

Friss hírek

Nagy Márton szerint nem lesz új bankadó

A bankszektorban extraprofit képződik, ami miatt indokolható lenne az eddigieknél nagyobb extraprofitadó kivetése, új bankadó bevezetése. Erre a pénzre viszont jelenleg a gazdaságnak nagyobb szüksége van, mint a költségvetésnek, emiatt a kormány azt várja el a bankoktól, hogy nagyobb erőfeszítéseket tegyenek a hitelezés helyreállítása érdekében.

Read More »

Szeptemberben is gyenge a német üzleti környezet

Az ifo konjunktúraindex szeptemberben a várt 85,2 pontnál jobb lett ugyan, 85,7 pont, de így is elmaradt az előző havi 85,8 ponttól. A csökkenés elsősorban az aktuális üzleti környezet romló megítélésének tulajdonítható, miközben a kilátások megítélése kevésbé bizonyult borúlátónak, mint az előző hónapban.

Read More »