Robog a német gazdaság

Várhatóan erőteljesen nőtt a német gazdaság az első negyedévben az ipari megrendelések és a magánfogyasztás bővülésére – áll a német jegybank hétfőn ismertetett szokásos havi jelentésében.

A negyedik negyedévben 0,4 százalékkal bővült a német gazdaság, nagyobb ütemben a harmadik negyedévi 0,2 százaléknál.

A német szövetségi pénzügyminisztérium január végi prognózisa szerint idén 1,4 százalékkal nő a német gazdaság a tavalyi 1,9 százalékos bővülés után. A GDP várható növekedési üteme részben naptárhatás miatt mérsékeltebb, ugyanis idén kevesebb munkanap lesz, mint tavaly.

A vezető német gazdaságkutató intézetek két hete ugyanakkor 1,4 százalékról 1,5 százalékra javították a gazdaság idei teljesítményének a javulására vonatkozó előrejelzésüket.

Az intézetek azzal számolnak továbbá, hogy az idén és jövőre egyaránt 1 millióval nő a foglalkoztatottak száma Németországban. A Bundesbank hétfői havi jelentése ugyanakkor kiemelte, hogy a munkaképes lakosság száma 2,5 millióval csökken 2025-re és a külföldi születésű betelepülők ezt csak részben ellensúlyozzák.

  • Kapcsolódó cikkünk:

Forrás: MTI/Reuters

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »