Távozik a korrupciós ügybe keveredett képviselő

Megvált kedden képviselői mandátumától Viorel Hrebenciuc, a Szociáldemokrata Párt (PSD) alsóházi frakcióvezetője, az erdő-visszaszolgáltatással kapcsolatos korrupciós ügy egyik gyanúsítottja. Lemondását Valeriu Zgonea házelnök jelentette be.

Mint ismert, a korrupcióellenes ügyészség múlt héten a politikus előzetes letartóztatását kérte a parlamenttől. A képviselőház jogi szakbizottsága éppen kedden tárgyalta volna a vádhatóság kérését, ám így a testület ülése okafogyottá vált. Mentelmi joga megszűntével Hrebenciucit várhatóan azonnal letartóztatják, ha ezt bíróság is engedélyezi.

„Hrebenciuc tapasztalt politikus, és nem szeretné, hogy ügye a választási kampány központi témája legyen” – mondta képviselőtársáról Zgonea. A frakcióvezető lemondását azonban a házelnök csak jövő héten közli a képviselőház plénmua előtt, és csak ezután jelenik meg a Hivatalos Közlönyben. Értelemszerűen a politikust emiatt leghamarabb csak jövő héten helyezhetik vizsgálati fogságba.

Hrebenciuc a román államnak 300 millió eurós kárt okozó illegális erdő-visszaszolgáltatási ügy egyik gyanúsítottja, ezért kérte az ügyészég az előzetes letartóztatásának jóváhagyását a parlamenttől. A frakcióvezető ellen emellett egy másik ügyben is bűnvádi eljárás idult. Azzal gyanúsítják, hogy újabb amnesztiatervezet előterjesztését kérte Dan Șova szenártól, akinek támogatást ígért a PSD elnöki tisztségének megszerzéséhez.

Kitekintő / Maszol.ro

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »