Smer: Csáky valószínűleg magyarországi állampolgár

A Smer két képviselője felszólította Csákyt, hogy adja vissza mandátumát és a jövőben a Fideszben, vagy a Jobbikban kampányoljon.

Két Smeres képviselő, Ján Podmanický és Juraj Blanár felszólították Csáky Pál EP-képviselőt arra, hogy árulja el, felvette-e a magyarországi állampolgárságot, és ha igen, akkor mikor tett úgy. Podmanický szerint az MKP-s képviselő több megnyilvánulása és lépése kételyeket ébreszt: nem tudni melyik ország pártján áll az Európai Parlamentben. „Nyíltan vallja, hogy célja a magyar kisebbség autonómiájának elérése, valamint az Európai Parlamentben a Fidesz érdekeit képviseli – e tettei átlépik a tolerancia határait és a hazaáruláshoz közelítenek.” – véli Podmanický. A képviselők emlékeztetik Csákyt, hogy Szlovákia képviselőjeként jutott az Európai Parlamentbe és tartózkodnia kéne minden olyan lépéstől, ami a Szlovák Köztársaság ellen irányul. „Felszólítjuk, hogy hagyjon fel ezekkel a tevékenységeivel, vagy adja vissza a mandátumát és ezután a Fideszben vagy a Jobbikban kampányoljon.” – mondta Blanár.

Csáky június elején a bumm.sk hírportálnak úgy nyilatkozott, hogy az MKP elkészítette az autonómiára irányuló tervét és májusban, Orbán Viktor szlovákiai látogatásán, be is mutatták azt neki. A tervet a Martosi Szabadegyetem keretén belül tárják a nyilvánosság elé. Az MKP három területen akar elérni autonómiát: nyelvi, kulturális és iskolaügyi szinten.

Csáky Pált e héten megválasztották a petíciós bizottság alelnökévé. „Nem titkoltam el, hogy a német CDU-tól és a Fidesztől is segítséget kaptam. Rosádé következtében a pozíció a Fideszé lett, ám nem tudtak embert biztosítani erre a pozícióra, így felkínálták a helyet a szlovák küldöttségnek.” – magyarázta Csáky. Az EP-képviselő Brüsszelben a Fidesz irodájában ül. „Strasbourgban Nagy József és Anna Záborská a szomszédom. Brüsszelben jobb helyet kínáltak: irodát három helyiséggel. – indokolta a hely választását Csáky Pál.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

pcarena.hu

Régi eszközök új korszaka: Felújítás és újrafelhasználás (x)

Eszedbe jutott-e már valaha, mi történik a régi, elhasználódott számítógépekkel, tabletekkel és okostelefonokkal, miután elérkezett a csere ideje? Sok vállalat egyre nagyobb hangsúlyt helyez a fenntarthatóságra és a tudatos erőforrás-gazdálkodásra, így az elavult készülékek újrahasznosítása és újrafelhasználása egyre fontosabb szerepet kap. 

Read More »