Egyre szigorúbb lesz a banki szabályozás

A Szövetségi Betétbiztosító (FDIC) tegnapi javaslata alapján az amerikai bankoknak minimum 6%-os Tier-1 tőke-megfelelési rátát kell teljesítsenek szemben a Bázel III által javasolt 3%-kal. Ezt most 8 amerikai nagybank nem teljesítené (JP Morgan, Citigroup, Bank of America, Wells Fargo, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon, State Street Corp).

Az európai bankok ennél is szigorúbb szabályokkal kellett szembesüljenek, az Európai Bankfelügyelet előírása szerint tavaly nyárra 9%-os ún. Core Tier-1 rátát kellett elérniük, ami a szimpla Tier-1 rátánál is kevesebb tőkeelemet fogad el. A pénzintézetek ezt, ha kínkeservesen is, de teljesítették, a bankrészvények árfolyamán azonban komoly csorbát ejtett a lépés. A nagybankok, mint a Commerzbank, az Unicredit és a Deutsche Bank is tőkeemeléssel (részvényeladás) és/vagy eszközeladással tudta csak teljesíteni a rendkívül szigorú szabályokat.

Ha az USA-ban is elfogadják a 6%-os Tier-1 szabályt, akkor ott is tőkeemelésre kényszerül a szektor, aminyomás alá helyezheti a bankrészvény árfolyamokat. Érdemes hozzátenni, hogy a Tier-1 ráta beszámítja a (nem szavazó) osztalékelsőbbségi részvényeket is (szemben a Core Tier-1 rátával), így akár nagyobb árfolyamáldozat nélkül is megoldhatják a helyzetet.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »