9 hónapos mélypontra esett a kínai PMI mutató értéke. A 48,3 pont azért is fájó, mert így újra az 50 pontos lélektani határ alá kukucskált be az indikátor. A HSBC által tegnap publikált GDP prognózis (8,2%-ról 7,5%-ra csökkent az idei előrejelzés) immár sokadik volt a sorban, ami miatt idegessé váltak a piacok. Ennek is köszönhető többek között, hogy a 7 napos repo (piaci kamatszint) 10,2%-ra ugrott, holott két napja még 7%-on jártunk, egy hónapja pedig 3%-on. Ezzel az a probléma, hogy a hitelezés jelentősen visszaeshet, ami újfent visszahúzná a növekedést.
Equilor export gazdaság Kelet-Ázsia Kína
Friss hírek
Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól
A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.
Read More »Az infláció várhatóan nem fogja akadályozni az MNB kamatcsökkentéseit
Májusban az infláció 1,8 százalékra, a maginfláció 2,0 százalékra csökkent. Az áremelkedési ütem mérséklődése az élelmiszerek és az iparcikkek lassuló árdinamikájához köthető, amelyeket az erősebb forint dezinflációs hatása támogatott.
Read More »50 éves hőségrekord dőlt meg Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. A brit meteorológiai intézet előzetes kora esti adatai szerint szerdán ...
Read More »Az ínyvérzés okai és következményei (x)
Valószínűleg mi is tapasztaltuk már fogmosás közben a kellemetlen jelenséget – az ínyvérzést. A jelenség egy egyszerű kényelmetlenségnek tűnhet, ám komolyabb problémákra is utalhat.
Read More »Tévhitek a gerincsérvről (x)
Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.
Read More »Új NATO parancsnokot kap Európa
Távozik posztjáról Christopher Donahue tábornok, az Egyesült Államok szárazföldi hadseregének európai és afrikai parancsnoka, aki egyúttal a NATO szárazföldi erőinek parancsnoka is volt.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.