Kiábrándító volt a jegybank nyilatkozata

japán jen árfolyama még inkább rákapcsolt a tegnapi kereskedésben. A kiábrándító jegybanki kommentárokon túl az amerikai részvénypiacok esése állhat a háttérben. Minden bizonnyal a carry trade pozíciók nagyszámú zárása miatt kerültünk a 97-es szintekről 95,5 közelébe. A jen erősödése azonban nem tartott sokáig és ma reggel már 96,8-as szintnél járunk. Úgy látszik, Soros György nem engedi kicsavartatni a kezéből a jen pozícióit.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »