Még nem tudni, mikor ülünk le az IMF-fel

A Nemzetközi Valutaalap kapcsolatban áll a magyar kormánnyal, de még nincs konkrét időpont, hogy mikor folytatódnak a nyáron szünetelő hiteltárgyalások, mondta el a szervezet külkapcsolatokért felelős igazgatója. Addig ugyanis pár kérdéses pontban megállapodás kell szülessen, mint például a költségvetés erősítését célzó strukturális reformok.

A piac arra számít, hogy szeptember első felében folytatódhatnak a tárgyalások, és Varga Mihály főtárgyaló is szeptember elejét jelölte meg. Az IMF igazgató szavai azonban csökkentik a valószínűségét, hogy teljesüljenek a piaci várakozások. A megállapodás pedig fontos, hiszen a tegnap kiszivárgott információk szerint 200 milliárd forinttal kevesebb kamatkiadással számolhat az NGM a jövő évi költségvetésben. Ehhez pedig 1% pont csökkenés szükséges az átlagos kamatteherben, ami csak az IMF/EU hitellel, illetve annak lehívásával érhető el.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »