Szinten maradt az alapkamat

A tegnapi napon szinten tartotta irányadó kamatrátáját a cseh központi bank. Azonban 2 tag csökkentésre, egy pedig emelésre szavazott. Indoklásuk szerint a költségvetési hiány negatívan hathat a növekedési kilátásokra. A forgalmi adó emelés jövőre magasabb inflációhoz vezethet, ám a másodlagos hatások nem lesznek jelentősek, aminek következtében lenne tér a csökkentéshez. Ennek fényében nem várunk változást rövid távon sem a cseh korona, sem a cseh tőzsdei részvények kurzusában.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »