Törvényi szinten rendeznék a nyelvkérdést

Viktor Janukovics ukrán államfő szorgalmazta, törvényi szinten rendezzék a nyelvkérdést, ezen belül az orosz nyelv státuszát Ukrajnában.

Az elnök elmondása szerint országa életében voltak olyan időszakok, amikor problémák akadtak a nyelvhasználat körül. Az ITAR-TASSZNAK adott interjújában leszögezte: annak érdekében, hogy a politikusok ne tudjanak spekulálni e kérdés körül, törvényi szinten, az európai gyakorlatnak megfelelően kell rendezni azt. Annál is inkább, mivel Ukrajna ratifikálta a kisebbségi vagy regionális nyelvek európai chartáját.

Kárpátalját hozva fel példaként az ukrán államfő elmondta, e megyében vannak járások, ahol magyarok élnek. „Nagy magyar közösség van ott. Iskolák, tankönyvek, egyéb dolgok. Meg kell teremtenünk a feltételeket az emberek számára Csernovic megyében is, ahol a románt beszélik, Odessza megyében, ahol a bolgárt, Mariupolban, ahol nagy görög közösség található” – húzta alá. „Mindent megteszünk annak érdekében, hogy megőrizzük az országban élő népek kulturális örökségét” – tette hozzá.

Kitekintő / Kárpáti Igaz Szó

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »