Az emberek többségét nem érdekli a klímaváltozás

A klímaváltozás tárgykörében készített legújabb felmérések növekvő közömbösséget mutatnak a lakosság részéről az ügy megoldása iránt, sajnos főként a legnagyobb szén-dioxid kibocsátó államok, azaz az USA, Kína, Nagy-Britannia vagy éppen Ausztrália esetében. Az eredmények azért sem elhanyagolhatóak, mert a klímaváltozás kérdésében a globális vélemény alakulásának iránya döntő szerepet játszhat a közösségi nyomásgyakorlás, a politikai akaratok és döntések kialakítása során. A kutatás szerint a megkérdezett 51 nemzet összességében 69 százaléka aggódik a klímaváltozás miatt, és lényegében ez a kétharmados többség az utóbbi négy évben nem is változott. A felmérés részletei azonban ennél sokkal árnyaltabb és negatívabb képet mutatnak, mivel pont azon országokban tanúsítják a legnagyobb érdektelenséget, amelyek a leginkább felelősek lehetnek a jelenség folyamatos súlyosbodásáért.

Az amerikaiak kevesebb mint fele, 48 százalék törődik az üggyel, amely a 2007-es 62 százalékos adatokhoz képest jelentős visszaesésnek számít, és amelyre a republikánusok szkepticizmusa az utóbbi időben csak ráerősített. Kína a 2007-es adatokhoz képest nem mozdult el számottevő mértékben, az akkori 60 százalék most 64-re nőtt, ez azonban még mindig nem elegendő egy széleskörű társadalmi összefogáshoz, négy év alatt ugyanis ennél jóval nagyobb arányban kellett volna a támogatók számának növekednie. Az eddigiekhez képest érdekességnek számít az, hogy például Indiában 86 százalékra, az Európai Unióban pedig 68 százalékra nőtt a lakosság e témában mutatott érdeklődése. A probléma megoldásával leginkább foglalkozó lakosságnak Latin-Amerikai lakosai számítanak a maguk 90 százalékával, illetve Kelet-Afrika, ahol két év alatt 11 százalékról 80-ra nőtt az aggodalom. Utóbiak esete természetesen érthető, hiszen a klímaváltozás, a természeti katasztrófák által leginkább súlytott területeken egyáltalán nem meglepő, hogy az emberek komolyan foglalkoznak a kérdéssel. A lista másik végén a legkevésbé aggódó nemzetek állnak: Norvégia, Nagy-Britannia és Ausztrália.

A megkérdezettek 20 százaléka teljes közömbösséget mutat a klímaváltozás ügyében, sőt a felük szerint manapság sokkal sürgetőbb és fontosabb ügyek is léteznek ennél. Ugyanezen 20 százalék kétötöde egyáltalán nem hisz a klímaváltozás emberi tevékenység általi okozásában. A globális lakosság maradék 10 százaléka szkeptikus és a kételkedés talaján áll, amely némi reményt adhat akár arra is, hogy a még egyelőre 69 százaléknyi aggódó lakosság mértéke a jövőben növekedni fog.

Piukovics Judit

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »