Az előrejelzéseknél jelentősen gyengébb profitról számolt be a Lotos a második negyedéves gyorsjelentésében. Az első féléves nettó profit 888.7 millió zloty lett, jócskán alulmúlva a 938.1 milliós várakozásokat. Mindazonáltal az egy évvel korábbi 623.1 milliós veszteségnél jobban szerepelt a társaság. Az üzemi eredmény (EBIT) 733.7 millió zlotyra emelkedett, meghaladva ezáltal a 718.6 millió zlotys konszenzust. A gyengébb nettó eredmény ellenére továbbra is optimisták vagyunk a vállalattal kapcsolatban, amit az „erősebb” EBIT, a kedvező működési környezet, az egészséges finomítói kapacitás és a finomítói árrések is alátámasztanak. Vételek előtt ugyanakkor érdemes lehet megvárni a kezdeti piaci reakciókat.
Equilor Európa gazdaság Lengyelország
Friss hírek
Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól
A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.
Read More »Az infláció várhatóan nem fogja akadályozni az MNB kamatcsökkentéseit
Májusban az infláció 1,8 százalékra, a maginfláció 2,0 százalékra csökkent. Az áremelkedési ütem mérséklődése az élelmiszerek és az iparcikkek lassuló árdinamikájához köthető, amelyeket az erősebb forint dezinflációs hatása támogatott.
Read More »50 éves hőségrekord dőlt meg Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. A brit meteorológiai intézet előzetes kora esti adatai szerint szerdán ...
Read More »Mitől jó egy emeléstechnikai cég? – Top 3 vállalat Magyarországon, akik megfelelnek a kritériumoknak (x)
Az emeléstechnika számos iparágban nélkülözhetetlen, így például kiemelt szerepet kap az építkezéseken – például nagyméretű panelek mozgatásakor –, a gyártósorok mellett, a raktárakban és a logisztikai központokban is.
Read More »Az ínyvérzés okai és következményei (x)
Valószínűleg mi is tapasztaltuk már fogmosás közben a kellemetlen jelenséget – az ínyvérzést. A jelenség egy egyszerű kényelmetlenségnek tűnhet, ám komolyabb problémákra is utalhat.
Read More »Tévhitek a gerincsérvről (x)
Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.