Jövőre mindenki visszakapja a fizetését

A következő esztendőben Romániában valamennyi közalkalmazott visszakapja a 2010 nyarán levágott fizetését, jelentette ki Emil Boc kormányfő a RealitateaTV-nak adott egyik interjújában.

„Annak a 2012-2014-es periódusra készülő adó-és pénzügyi tervezetnek, melyen a kormány jelenleg dolgozik, szerves részét képezi, hogy 2012-ben valamennyi állami alkalmazott visszakapja a tőle 2010 nyarán megvont részt”, nyilatkozta a kormányfő.

Boc hozzátette, hogy a közalkalmazotti bérek a megszorítások előtti szintre való emelése csakis a gazdasági fejlődés függvénye: „Amennyiben folytatódik a jelenlegi pozitív trend, akkor képesek leszünk visszaadni a megvont béreket. Nagyon jó jelek vannak, több mutató is nagyon biztató és reményeim szerint Románia végre kilábal a válságból”.

A miniszterelnök a „jó jelek” között említette az államháztartás hiányának csökkenését, az export növekedését, az ipari kereslet növekedését, a munkanélküliség csökkenését. Boc azt is elmondta, hogy Romániának jelenleg nincs pénze arra, hogy a 2008-ban megígért 50%-os fizetésemelést tartani tudja a pedagógusokkal szemben, ám leszögezte: 2014-ig erre is sor kerülhet.

Kitekintő / Impulzus.ro

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »