Az osztrák kormányzat EU-s szinten is határozottan fel akar lépni az atomerőművek ellen. Bécsben a héten kormányzati akciótervet fogadtak el ennek a szellemében. Werner Faymann szoiáldemokrata osztrák kancellár szerint megvan a felhatalmazás, hogy fellépjenek az atomlobbi „hazugságai” ellen. Faymann szerint hazudnak az atomerőművek biztonságáról, ehelyett a megújuló energiaforrásokra kellene összpontosítani. A kancellár hivatkozott Merkel német kancellárra is, aki most jóval kritikusabban ítéli meg az atomenergiát, mint korábban. Ausztria minden jogi eszközzel fellépne a csehországi, temelini atomerőmű ellen, erről Faymann kancellár tárgyalt is Petr Necas cseh kormányfővel, annak keddi bécsi látogatásán. A konzervatív Néppárt, a koalíció kisebbik pártja szerint az akcióterv az első lépés, és a cél a megújuló energiaforrások térhódítása.
atomenergia Ausztria energia Európa gazdaság werner faymann
Friss hírek
Újra nyilvános a vonatfigyelő rendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
Read More »Júniusban várható az első kamatcsökkentés az MNB-től
Bár a jegybank az elmúlt időszakban már jelezte a piacnak a túlzott forinterősödést, egyelőre nem változtatott a 6,25%-os alapkamaton májusi ülésén. Amennyiben viszont a külső környezet nem romlik tovább, júniusban már kamatcsökkentés jöhet.
Read More »A nemzetközi jogrendszerhez igazítaná a magyar jogot a kormány
Pótolni akarja a Tisza-kormány azt a lassan negyedszázados elmaradást, hogy nem része a magyar jognak a Nemzetközi Büntetőbíróság működését és szervezetét szabályozó statútum.
Read More »Milyen kerítést válasszunk hosszú távon? (x)
Első pillantásra még egyszerűnek is tűnhet a feladat, de a gyakorlatban egy elég összetett döntésről van szó, ahol számtalan szempontot kell figyelembe venni. A kerítés sokkal többre szolgál, mint két terület elválasztása egymástól.
Read More »Csak a bevándorlás miatt nem csökkent az EU népessége
Az Európai Unió népessége 2025 elején elérte a 451 millió főt, ami mintegy egymillióval több az egy évvel korábbinál, de a természetes népességváltozás negatív maradt, vagyis továbbra is több haláleset történt, mint ahányan születtek.
Read More »Lengyelország kimarad az amerikai csapatkivonásból
Az Egyesült Államok jelenleg felülvizsgálja, és a várakozások szerint csökkenti európai katonai jelenlétét, de Lengyelországban ennek ellenére több amerikai katona fog állomásozni.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.