Erőteljes esést produkáltak az ázsiai indexek a tegnapi kereskedésben Japánnal az élen, ami főleg a Közel-Keleten megnövekedett feszültségnek tulajdonítható. Az olaj ára a Líbiai zavargásoknak köszönhetően 100 dollár felé emelkedett, miközben az USA két hadihajót irányított a térségbe a helyzet békés megoldása érdekében. Muammer Kadhafi és líbiai vezetősége továbbra sem enged, valamint az események könnyen átterjedhetnek Szaúd-Arábiára, a világ legnagyobb kőolaj exportáló országára, ami igencsak negatív fejlemény lenne. Mindeközben az arany ára új történelmi csúcsra tört, míg az ezüst is 30 éves rekord magasságokban jár miután 30 százalékot emelkedett január óta.
arany Equilor gazdaság Kelet-Ázsia Líbia tőzsde
Friss hírek
Nyári fesztiválékszerek: hogyan emeld ki a szabadtéri show-t stílusos kiegészítőkkel (x)
A nyári fesztiválok a szín, a zene és a szabadon élő élmények időszaka, amikor az ékszerek is fontos szerepet kapnak a teljes megjelenésben. Egy jól megválasztott kiegészítő nemcsak feldobja a szettet, hanem a fesztiválhangulatot is erősíti – különösen, ha könnyed, Jeux rider és bátor outfitről van szó.
Read More »Legjobb online marketing ügynökség Budapesten? Nem csak a referenciák számítanak (x)
A marketing ügynökség kiválasztása ma már nem pusztán számok és látványos referenciák kérdése, hanem sokkal inkább stratégiai döntés. A vállalkozások növekedése gyakran azon múlik, hogy mennyire stabil és átgondolt háttér támogatja a folyamatokat.
Read More »Macron még nem lát teljes békét a Közel-Keleten
Emmanuel Macron francia elnök csütörtök este kételkedésének adott hangot afelől, hogy a Közel-Keleten a háború "teljesen véget ért", egyben Libanon mellé állt az Izraeli területszerzések ügyében.
Read More »Kuvait bízik az iráni konfliktus lezárásában
Kuvait megkezdte olajtermelése növelését és azt tervezi, hogy egy héten belül napi 2 millió hordóra emeli azt - mondta Navaf Ál Szabáh, az állami tulajdonú Kuwait Petroleum Corp. (KPC) vezetője a Bloombergnek adott interjúban.
Read More »Még idén nyáron jöhet az új médiatörvény
A médiatörvény módosítása várhatóan néhány héten belül megtörténik, amely lehetőséget nyit pályázaton új vezető választására a közmédia élére - közölte Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter.
Read More »Vászonképek, melyek időtlen értéket képviselnek (x)
Bizonyára megtapasztalta már, milyen érzés visszatekinteni egy jól elkapott pillanatra. A falainkon függő képek által újra átélhetjük emlékeinket, és megőrizhetjük azokat az apró mozzanatokat, amik különösen fontosak számunkra.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.