Biztonsági kockázatot jelentenek Szlovákia számára a guantánamói foglyok Daniel Lipšic független parlamenti képviselő, a parlamenten kívüli Új Többség (NOVA) párt elnöke szerint. Minderről az Új Szó számolt be. A honatya kifogásairól tegnap, a törvényhozás védelmi bizottságának ülésén beszélt. Az európai országok közül Szlovákia a harmadik legtöbb foglyot fogadta be a kubai börtöntámaszpontról, nyolcat. Ennél többet csak Nagy-Britannia (14) és Franciaország (9) fogadott be. „Azt állítani, hogy ezek feddhetetlen emberek, és semmilyen kockázatot nem jelentenek az ország számára, hazugság. Iveta Radičová kormánya idején megoldottuk ezt a helyzetet. De újabb embereket befogadni, akik kapcsolatban álltak terrorista csoportokkal, annak a jele, mint ha az ország nem lenne önálló. A jelen helyzetben én ezt nem tenném” – tette hozzá. Robert Kaliňák belügyminiszter szerint Lipšic politikai síkra akarja terelni ezt az ügyet. „Ezt sajnálatosnak tartom. Semmi sem bizonyítja, hogy ezek az emberek részt vettek volna terrorcselekményekben. Azokat, akiket terrorizmus miatt máshol elítéltek, deportáltuk Szlovákiából” – mondta a miniszter.
guantanamo Kárpát-medence Szlovákia terrorizmus USA
Friss hírek
Újra nyilvános a vonatfigyelő rendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
Read More »Júniusban várható az első kamatcsökkentés az MNB-től
Bár a jegybank az elmúlt időszakban már jelezte a piacnak a túlzott forinterősödést, egyelőre nem változtatott a 6,25%-os alapkamaton májusi ülésén. Amennyiben viszont a külső környezet nem romlik tovább, júniusban már kamatcsökkentés jöhet.
Read More »A nemzetközi jogrendszerhez igazítaná a magyar jogot a kormány
Pótolni akarja a Tisza-kormány azt a lassan negyedszázados elmaradást, hogy nem része a magyar jognak a Nemzetközi Büntetőbíróság működését és szervezetét szabályozó statútum.
Read More »Milyen kerítést válasszunk hosszú távon? (x)
Első pillantásra még egyszerűnek is tűnhet a feladat, de a gyakorlatban egy elég összetett döntésről van szó, ahol számtalan szempontot kell figyelembe venni. A kerítés sokkal többre szolgál, mint két terület elválasztása egymástól.
Read More »Csak a bevándorlás miatt nem csökkent az EU népessége
Az Európai Unió népessége 2025 elején elérte a 451 millió főt, ami mintegy egymillióval több az egy évvel korábbinál, de a természetes népességváltozás negatív maradt, vagyis továbbra is több haláleset történt, mint ahányan születtek.
Read More »Lengyelország kimarad az amerikai csapatkivonásból
Az Egyesült Államok jelenleg felülvizsgálja, és a várakozások szerint csökkenti európai katonai jelenlétét, de Lengyelországban ennek ellenére több amerikai katona fog állomásozni.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.