Barack Obama részt fog venni a Szentpéterváron megrendezett szeptemberi G20 csúcson, azonban hivatalosan bejelentette, hogy nem kíván kétoldalú tárgyalásokat folytatni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. A Ria orosz hírügynökség szerint Amerika első embere még moszkvai látogatását is lemondta.
A Fehér Ház hivatalos nyilatkozatában azt tette közzé, hogy a visszautasítás oka elsősorban a volt CIA alkalmazott, Edward Snowden ügye, illetve az, hogy a két ország között nem haladnak megfelelő tempóban a tárgyalások. Azonban hozzátették, hogy az Oroszországgal való kapcsolatot továbbra is nagyon fontosnak tartják, így augusztus 9-én egy találkozó keretében fognak megbeszélést folytatni. A helyszínt Washington biztosítja, a 2+2 formátumnak megfelelően pedig Oroszország és az Egyesült Államok védelmi-és külügyminiszterei fognak rajta részt venni.
Moszkva csalódottságát fejezte ki az ügy kapcsán, azonban hozzátette, hogy a meghívás továbbra is áll.
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.