Oregonban „ingyenes” lehet a felsőoktatás

Egy, az oregoni kormányzó aláírására váró törvény drasztikusan megváltoztatná azt a módszert, ahogyan az állami egyetemek hallgatói tanulmányaik költségeit finanszírozzák – írja a CNN.com. A felsőoktatás továbbra sem lenne ingyenes az államban, tanulmányaik alatt azonban mégsem kellene egy fillért sem fizetniük a hallgatóknak.

A jóváhagyásra váló javaslat szerint az oregoni lakhellyel rendelkező diákoknak tanulmányaik ideje alatt – amennyiben állami fenntartású felsőoktatási intézménybe járnak – egyetlen dollárt sem kell majd fizetniük. Ehelyett egy kötelező érvényű szerződést kötnek az állammal, amelynek értelmében a főiskola illetve egyetem elvégzését követően jövedelmük évi egy százalékát fizetik vissza a tandíj utólagos finanszírozása gyanánt – legfeljebb 24 éven keresztül.

Elfogadása esetén a program tetemes költségeket emésztene fel: előzetes számítások szerint 9 milliárd dollárba kerülne, de évek kellenek ahhoz, mire minden hallgató profitálhat belőle. A projekt egyedülálló a maga nemében – ilyen kísérlet még nem történt az Egyesült Államokban.

Pintér Melinda

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »