Feldarabolnák a legnagyobb bankokat

A brit pénzügyminisztériumi berkekben, konkrétan George Osborne terveiben újra felújításra kerülhet az a terv, ami az univerzális bankok feldarabolását célozza, vagyis a kereskedelmi hitelintézetek és a befektetési banki tevékenységek szétválasztását külön intézményi és szabályozói rendszerbe. Erre több kísérletet is láthattunk a pénzügyi válság során, főleg az Egyesült Államokban implementáltak látványos intézményi átalakulást, így gyakorlatilag a legnagyobb Wall Streeti bankóriások eltűntek, vagy összeolvadtak 2008-2009 között. Egy hasonló mérvű átalakítás bizonyosan nem hagyhatja érintetlenül a brit pénzügyi szolgáltatókat, de egyelőre az ötlet konkrétumokat nem tartalmazott. A mostani átalakításhoz szükség lehet ugyanis nemzetközi egyeztetésekre, éppen most zajlik a nemzetközi pénzügyi rezsim föderatív megreformálásának folyamata. Mindenesetre az egyik nem kívánt következménye egy radikális pénzügyi reformintézkedésnek az lehet, hogy a nagyobb londoni szolgáltatók elvándorolnak a brit szigetekről, és máshova, elsősorban a Távol-Keletre helyezik át központjaikat. Mindez mutatja, hogy a brit bankvállalatoknak milyen lobbi erejük van, amin még könnyen megbukhat a terv.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »