Levélben kérnek Székelyföldnek autonómiát

A Székely Nemzeti Tanács levélben kéri Székelyföld autonómiáját Basescu elnöktől. A magyar nyelven megfogalmazott levelet bárki aláírhatja, aki egyetért a kezdeményezéssel.

A Székely Nemzeti Tanács azt kéri Románia elnökétől, hogy kezdeményezzen tárgyalásokat a térség képviselőivel az autonómia gyakorlati megvalósulása érdekében.

„Ez az első ilyen kísérlet, az első próbálkozás. Remélem, hogy sokan alá fogják majd írni” – bizakodott Árus Zsolt. A Gyergyószéki Székely Tanács alelnöke abban bízik, hogy sokan csatlakoznak a kezdeményezéshez. „Az elmúlt 20 év bebizonyította, nem igaz az az állítás, hogy csendben kell lenni otthon, és a politikusok majd Bukarestben mindent elintéznek. Az látszik, hogyha a közösséget nem tudjuk mozgósítani, az embereket nem tudjuk bevonni ebbe a mozgalomba, akkor nem tudunk eredményeket elérni” – mondta a politikus.

Az akcióhoz csatlakozók a megcímzett borítékokat és a leveleket a Székely Nemzeti Tanács irodáiban vehetik át.

Kitekintő / Erdély Ma / Duna

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »