Putyin megkapta a harmadik oltást

Vlagyimir Putyin orosz elnök újraoltatta magát a Covid-19 ellen, mégpedig Szputnyik Light vakcinával.

A harmadik oltás felvételét maga Putyin jelentette be, amikor vasárnap fogadta Gyenyisz Logunovot, az első orosz vakcinát kifejlesztő Gamaleja Járványügyi és Mikrobiológiai Központ igazgatóhelyettesét.

„Ma az ön és a kollégái javaslata alapján még egy védőoltást felvettem a Szputnyik Lightból. Ezt nevezik újraoltásnak” – mondta.

https://www.instagram.com/p/CWiQBeaMaqM/

Putyin, aki tavasszal a kétkomponensű Szputyikkal oltatta be magát, közölte, hogy a közérzete jó. Az elnök emellett önkéntesnek jelentkezett az új koronavírusos fertőzés ellen kifejlesztett, orron át beadható SPRAY 08-Gam-COVID-Vac-2021 vakcina tesztelésére. Az orosz egészségügyi tárca október közepén engedélyezte a szer klinikai kipróbálását. Alekszandr Gincburg, a Gamaleja Központ vezetője szerint a nazális vakcinának nincs mellékhatása.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI / Instagram

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »